TR | EN | RU | DE | ES
40. Yıl

KURUMSAL

Ahen Otomotiv; yedek parça satış ve pazarlama sektöründe kurulduğu tarihten günümüze kadar, ağır vasıta ticari araçların silindir kapak üretimini 40 yılı aşkın bir tecrübe ile gerçekleştirmektedir.

Konya’da 40 yıl önce yedek parça bayisi olarak kurulan Ahen Otomotiv, bugün Türkiye ve dış pazarda gerçekleştirdiği başarılı üretim ve satışlarla markalaşarak sektörde önemli bir firma olmuştur.

Ahen otomotiv; Avrupa ve ABD menşeli pek çok ağır vasıta markalarına uyumlu yedek parça üretimini, Uzman yönetici kadrosu ve tecrübeli üretim ekibiyle birlikte son teknoloji ile donatılmış modern üretim tesislerinde gerçekleştirmektedir.

1250 m2 kapalı 750 m2 açık üretim alanında silindir kapağı ve buna bağlantılı 100’den fazla motor parçası imal edilmektedir.. Hatasız üretim hedefi doğrultusunda; üretim zincirinde model ve kalıp tasarımlarını firmanın kendisi yapabilmekte, kendi takımlarını üretebilmekte, talaşlı imalatını gerçekleştirip kalite kontrol ve garanti süreçleri sorunsuz ilerlemesini sağlayabilmektedir.

Her yıl büyük yatırımlar yapan Ahen Otomotiv, 12 farklı model ile yılda 20.000 adet silindir kapağı üretim kapasitesine sahiptir. Pazar ihtiyaçlarını sürekli takip ederek ve müşteri odaklı ürünler tasarlamayı kendisine ilke edinen Ahen Otomotiv, ileri teknoloji ile ürün yelpazesini geliştirmektedir.

Ağır vasıta ticari araçlar endüstrisindeki ihtiyaçları karşılamak için ürün kalite standardını, servis kalitesi ve müşteri memnuniyetini, makine parkurunu her gün daha iyi şekilde geliştirmek için çalışmaktadır.

Ahen Otomotive kendine ilke edindiği yüksek kalite standartları gereği; daima en iyiyi sunmak üzere çalışarak, her geçen gün büyümekte ve yükselmeye devam etmektedir.

 

 

KALİTE POLİTİKAMIZ

  1. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak.
  2. Kaliteli, ekonomik ve güvenilir otomotiv yedek parça (Silindir Kapağı) ürünleri üretmek.
  3. İçinde bulunduğumuz otomotiv sektöründe tercih edilen güvenilir ve lider firma olmak
  4. Huzurlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak.
  5. Çalışanlarımızı sürekli eğitmek.
  6. Kalite sistemimizi, çalışan tüm personelimizle gelişen teknoloji şartlarına uygun bir şekilde sürekli iyileştirmek ve geliştirmek.
  7. Ürün kalitesinin sürekli geliştirilmesi ve maliyetlerin ekonomik hale getirilmesi çalışmalarının tüm personelin katılımı ile yürütülmesi.
  8. Tedarikçilerimizle sürekli işbirliği içerisinde olmak.
  9. Kaynaklarımızı en verimli bir şekilde kullanarak çevre değerlerini korumak.